Minecraft – Dolování v hlubinách

Jak správně dolovat? Jak se vyhnout lávě? Jak co nejlíp odstranit zlé zombíky a skeletony z podzemí? Jak najít své vysněné diamanty? Jak postavit opravdový důl za který by se nemusel stydět ani trpaslík? Tyto a podobné otázky zodpoví následující článek.

Deset pravidel o dolování

  1. Nikdy nekopej přímo pod sebe! U bedrocku se většinou skrývá pěkné jezírko lávy, které ti nemusí být po chuti.
  2. Nikdy nechoď do dolu bez pochodní! Vlezeš nebo se propadneš do nějaké temné jeskyně kde se skrývá spoustu kamarádů, kteří si chtějí hrát a dokud danou jeskyni neosvětlíte, můžete se spolehnout že kamarádi tam budou stále
  3. Meč je nutnost! Jak se píše v bodě dvě, pokud narazíš na jeskyni kde jsou monstra, tak je mírně pohlaď mečem a naznač jim svojí pochodní že tady nemají co dělat. Ale opatrně nechceme jim přece ublížit.
  4. Označuj si cestu! Není nic horšího než když se ztratíš s plným inventářem věcí. Cestu si označuj nějakým netypickým blokem např. Písek, Redstone, Glowstone.
  5. Pamatuj na strýčka creepra! Až se zase otočíš a budeš si chtít vytěžit své diamanty, pamatuj že až uslyšíš tlumené „sssssssss“ Máš problém. Pokud pamatuješ na bod tři a nosíš u sebe meč, problém nemáš ty ale creeper.
  6. Ber si s sebou dřevo! V dole je dřevo nedostatková surovina. Vše ostatní tam najdeš, ale bez dřeva ti to je k ničemu.
  7. Jídlo! Ano nemusíš si ho sebou brát, ale pamatuj že bez jídla se ti životy ztrácejí opravdu rychle. V dole si můžeš udělat houbovou polévku nebo poobědvat zombičí masíčko.
  8. Ber si sebou nástroje! Lopata se ti bude vždy hodit a bez krumpáče do dolu radši ani nelez. Potřeba by mohl být i kyblík nebo křesadlo se kterým můžeš rozohnit své myšlenky.
  9. Redstone, Zlato, Diamanty nikdy nekopej dřevěným nebo kamenným krumpáčem! Blok rozbiješ ale nic ti nevypadne.
  10. Dostaň se zpět nahoru! Možná se ti zdá směšné, ale kolik bylo už minecrafáků co se vykoupali v lávě nebo pomazli s creeprem.

Publikováno ve spolupráci se serverem Minecraftuj.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *