Lofer

Středisko Lofer je známé rekreační středisko v rakouských Alpách s dlouholetou tradicí, chutnou gastronomií a nadstandardní úrovní poskytovaných služeb v oblasti ubytování.

Přímo v Loferu a jeho nejbližším okolí stojí řada hotelů, hotýlků, penzionů a prázdninových bytů. Lofer vyhledávají všichni ti, kdož hledají kvalitní zimní dovolenou v v Alpách na území Rakouska. Říká se, že místní lyžařská střediska nabízejí jedno z nejkvalitnějších lyžování v Rakousku.

Městečko Lofer je k nalezení ve spolkové zemi Salzbursko a řadí se do rekreační oblasti Saalachtal. Leží ve výšce 620 m.n.m.. Symbolem Loferu je impozantní štít Loferer Steinberg (2513 m), který se hrdě vypíná přímo nad vesnicí.

Středisko Lofer je obklopeno pohořími Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severní strany k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a na západě pak Pass Strub. Obcí protéká říčka Saalach.

Středisko Lofer ovšem není jen oblast specializovaná na zimu! Je dokonalým místem též pro dovolenou v Alpách v průběhu léta. Turistika, jízda na kole jedinečnou krajinou nebo čas strávený u čisté vody dodají energii do následujících dnů.

Cestovatele dále určitě potěší blízkost turisticky vyhledávaných míst jako jsou město Salzburg, středisko Zell am See, německý Berchtesgaden nebo fenomenální Kitzbühel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování a jeho autorem je RoxanaHamlett. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *