Lyžování v oblasti Dachstein / Schladming

Středem lyžařské oblasti Schladming / Dachstein je moderní sportovní městečko Schladming. Doslova v jeho centru končí FIS sjezdová trať vedoucí po severní straně hory Planai. Planai je středem lyžařské houpačky s horami Hauser Kaibling – Planai – Hochwurzen – Reiteralm / Fageraml.

Dopravní alfou a omegou na Planaii, dosahující výšky 1.894 metrů je rekonstruovaná kabinka, které v horních partiiích pomáhají další dvě kryté sedačky a několik sedačkových lanovek a lyžařských výtahů. V oblíbenosti jasně dominuje středně obtížná FIS, jejíž černý dolní úsek je místem pořádání legendárního slalomu, který se jezdívá za umělého osvětlení. V tento večer se Schladming mění na několik hodin v centrum sjezdového lyžování s těmi nejlepšími jezdci seriálu Světového poháru.

Střední profil mají i tratě v bezprostředním okolí. Pro vyznavače carvingového stylu je všude prostoru dost a dost. Poměrně populární a příjemně sjezd se vine od restaurace Kessleralm dolů kabinovou lanovkou, spojující Planai a Hochwurzen.

Blízký vrchol Hauser Kaibling s výškou 2.015 metrů rovněž lyžaře příjemně překvapí širokými a docela rychlými sjezdovými tratěmi. Hlavní místní tratí je velkoryse řešená červená pista, táhnoucí se z vrcholu až dolů do střediska Haus im Ennstal, které leží ve výšce 750 m. Ve spodním úseku se k ní napojuje populární černá FIS trať.

Kopec Hochwurzen, dosahující výšky 1.850 metrů, je nejnižším ze místních vrcholů spadající pod houpačku. Po severovýchodním svahu stéká příjemně červená sjezdovka do obce Rohrmoos. Oblíbený sjezd vede podél čtyřsedačkové lanovky do Pichlu, odkud je možné se dostat na kopec Reiteralm.

Poslední horou houpačky je Reiteralm, mající výšku 1.860 metrů. Většina zdejších svahů jsou středně těžké tratě. Velmi často je tady možné potkat připravující se lyžařské profesionály.

Za svezení určitě stojí i nedaleký ledovec Dachstein s několika vleky a pochopitelně ne tak strmými tratěmi. Co ale stojí za návštěvu je obřím snowparkem se 2 mohutnými skoky (18 a 12 metrů) a celou řadou railů. U horní stanice lanovky je adrenalinovým zážitkem nově vybudovaná panoramatická vyhlídka Sky Walk.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování a jeho autorem je budulinek123. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *