Zillertal

Lyžování v Zillertalu leží 40 kilometrů na východ od města Innsbruck v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Lyžaři s mohou zakoupit Zillertaler Super Skipass, který se dá využít ve všech skiareálech, jako jsou Gerlos a Kramsach.

Skipass je platný na lanovkách a vlecích u sjezdovek o celkové délce skoro 500 km. Celý skiregion je tak velký, že se dále dělí do dalších tří regionů. Jde o Fügen, nacházející se v začátku údolí, Mayrhofen / Finkenberg nalézající se v místech, kde se údolí dělí na 4 postranní údolí, a konečně nejvýše položený je ledovcový areál Hintertux.

Oblast v okolí Zillertalu má dokonalé podmínky pro cestovní ruch. Největším střediskem při ústí údolí je Fügen. Toto městečko je kvůli své snadné dostupnosti hojně exponováno hlavně v hlavní sezóně. Lyžaři zde najdou 7,5 km dlouhou sjezdovku z hory Onkeljoch.

Z pohledu obsazenosti je na tom lépe o kilometr výše položený Hochfügen. Kvůli své nadmořské výšce a povinnosti použít na cestu sněhové řetězy je toto středisko podstatně méně vytíženo. K tomu všemu má mimořádně dobré sněhové podmínky.

Nejrozsáhlejší místní oblastí je Zillertal Arena. Ta vznikla sloučením středisek Zell am Ziller, Gerlos, Wald – Königsleiten a Krimml. Místních 160 km sjezdovek poskytuje nádherné lyžování v nadmořských výškách 600 – 2.500 metrů. Místní centrum Gerlos, nacházející se ve výšce 1300 meterů, nabízí ve svém okolí řady lyžařských terénů v ve všce 1.300 až 2.500 metrů a většinou zaručuje dlouhou sezónu s dostatkem sněhu od začátku prosince do pozdního jara.

S největší nabídkou udržovaných svahů a největší kapacitou lanovek v tomto místě lze počítat nad Kaltenbachem nedaleko Fügenu. Městečko Mayrhofen je místní sportovní, turistické, horolezecké a lyžařské centrum, obce Zell / Ziller je naopak jeho kulturním středem.