Ušetřete tisíce korun ročně za dodávky plynu změnou vašeho dodavatele

Máte pocit, že ačkoliv stále šetříte, na faktuře za plyn to není vidět? A že přes několikerá avizovaná zlevnění cena plynu stále stoupá. Skoncujte s tím! Přejděte k levnějšímu dodavateli zemního plynu a ušetřete ročně tisíce korun. Že je to snadné poodhalí tento článek.

Cena plynu je dvousložková

Ano, je tomu skutečně tak. Cena plynu se totiž na jedné straně skládá z regulované ceny za distribuci a na druhé straně z neregulované ceny za odebraný plyn. S cenou za distribuci ani se svým distributorem plynu nic neuděláte. Není to ani potřeba, neboť, jak jsme uvedli výše, cena je regulována Energetickým regulačním úřadem. Jiná situace je však v případě neregulované složky ceny plynu, což dokazuje srovnání cen plynu jednotlivých dodavatelů.

Porovnání ceny plynu jednotlivých dodavatelů s pomocí kalkulačky plynu

Na českém trhu s plynem se pohybují desítky různých dodavatelů. A teď si představte situaci, kdy musíte procházet jejich ceníky a vypočítávat, u kterého budete odebírat nejlevnější plyn. Nic takového dnes samozřejmě dělat nemusíte, neboť to za vás udělá chytrá kalkulačka plynu. Tento vcelku prostý online nástroj za vás provede porovnání ceny plynu u jednotlivých dodavatelů. Na vás bude jen vložit vstupní data, tedy kraj, kde plyn odebíráte, a vaši roční spotřebu. Neznáte-li ji, nevěšte hlavu. Kalkulačka plynu ji umí odhadnout, když jí prozradíte, zda na plynu pouze vaříte či plynem i ohříváte vodu a topíte.

Přechod k jinému dodavateli plynu už je pak hračka

Máte-li hotové srovnání ceny plynu u jednotlivých dodavatelů, pravděpodobně budete chtít přejít. Není to nic složitého. Základem je uzavřít smlouvu s novým dodavatelem. Ten se pak postará o výpověď smlouvy s tím stávajícím. Ani plynoměr, ani potrubí se s přechodem k jinému dodavateli nemění, neboť patří distributorovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je registracePR. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Ušetřete tisíce korun ročně za dodávky plynu změnou vašeho dodavatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *