Factoring a jeho výhody pro vás

Factoring je průběžný odkup krátkodobých pohledávek, povětšinou se splatností do 180 dní, společností věnující se  faktoringu . Dodavatelé služeb anebo zboží na tuto společnost postupují pohledávky vzniklé při fakturovaném prodeji. Faktoringová společnost se tak stává věřitelem a přebírá od dodavatele všechna rizika a zpravidla vám vyplatí část hodnoty takto postoupených pohledávek.

Factoring – výhody pro vaši firmu

S factoringem lze jednat pružněji s odběrateli, neboť jim nabídnete vyžadovanou dobu splatnosti, až 270 dnů, a získáte tím také konkurenční výhody. Sami si pak také můžete vybrat dobu upomínání pohledávek po splatnosti, popřípadě si lze sjednat pojištění rizika odběratelů. Navíc jste připraveni na sezonní výky ve výdajích a příjmech.

K čemu slouží regresní factoring?

Regresní factoring představuje zálohové financování pohledávek před splatností factoringové společnosti. Splatnost faktur pak může představovat 14 dní až po 180 dní. Financování je poskytováno od doby, než odběratel pohledávku uhradí na účet faktora, a to nejpozději do konce tzv. regresní lhůty. Regresní factoring se pak využívá zejména pro svou nízkou cenu srovnatelnou s bankovním úvěrem.

Bezregresní factoring, factoring s pojištěním a kreditní riziko

S bezregresním factoringem faktoringový podnik přebere riziko za postoupené krátkodobé pohledávky, toto kreditní riziko je pak převedeno na konkrétní specializovanou pojišťovnu, a tím pádem jde o factoring s pojištěním. Za pomoci bezregresního  faktoringu  lze financovat lhůty splatnosti u vašich odběratelů, kde by případné neuhrazení pohledávky ohrozilo dodavatele. Bezregresní factoring se využívá i v případě dodávek doposud neprověřeným odběratelům, popřípadě třeba do zahraničí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance a jeho autorem je registracePR. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *