Ušetřete s námi za plyn snadno a rychle a hned

I přestože byla letos zima relativně mírná, a domácnosti v České republice zaplatí méně, příští topná sezóna však může být o to delší a intenzivnější. Již teď je tedy vhodná doba uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme se proto podívat, co vlastně tato změna obnáší, kolik korun je možné ušetřit a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Plyn, který k vám potrubím přiteče, bude mít úplně stejnou kvalitu, ať ho máte od jakéhokoliv dodavatele. Pořád se totiž bude jednat to totožnou komoditu, kterou až k vašemu kotli či sporáku dovede tzv. distributor. Jak to, že určití dodavatelé plynu nabízejí levný plyn a jiní právě naopak? Důvodů je hodně. Jedním z důvodů je schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Do koncové ceny pak rovněž promluví celková efektivita dodavatelské společnosti. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Odišené jsou také různé cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tedy kupříkladu sníží cenu velkému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny o něco rovnoměrnější, čehož využívají především domácnosti, které povětšinou tahají za ten nejkratší konec provazu.

Spočítejte si, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí

Rozhodně není příliš rozumné změnit dodavatele pouze na základě jeho reklamy. Změně dodavatele plynu by měl předcházet propočet, který nám napoví, zda se vám taková změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás tzv. kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik že můžete změnou dodavatele ušetřit? To pak záleží na tom, jestli zemní plyn užíváte jen k vaření nebo jím třeba také topíte, ale nejčastěji se jedná o tisíce korun ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je registracePR. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *