V čem vynikají obnovitelné zdroje energií?

Dumáte, jestli by si váš rodinný dům nezasloužil finančně výhodnější ohřev vody či lepší systém vytápění? Především jestli topíte tuhými palivy, elektřinou či plynem, výrazně s touto variantou ušetříte. Obnovitelné zdroje jsou výhodné nejen z hlediska financí, které ročně dovedete uspořit, ale i z toho důvodu, že využijete k přírodě ohleduplný energetický zdroj.

Objevila se Nová zelená úsporám

Pokud výrazně zmenšíte ekologické zatížení, na rekonstrukci domu můžete získat dotaci z programu financovaném Státní fondem životního prostředí – Nová zelená úsporám. Program Nová zelená úsporám je vám určitě znám. Protože v Česku se ekologický program Nová zelená úsporám ujal před mnoha roky. Mluvíme o příspěvcích na energetické úspory a obnovitelné energetické prameny. V rámci ekologického programu Nová zelená úsporám je možné zakoupit si fotovoltaické panely anebo tepelná čerpadla. Přes samotným pořizováním se nezapomeňte přesvědčit, jestli vyhovujete podmínkám potřebným pro finanční příspěvek.

Kamarádská energie ze slunce

Dnes se velmi často opakuje obrat solární ohřev vody, díky němuž za energie nebudete vydávat vysoké částky. Příznivě se jeví zakoupení ucelené solární soustavy ROTEX, systém je složen ze solárních kolektorů a akumulační nádrže s vysokým tepelným účinkem. Hodnověrná solární soustava umí přetransformovat 80 % ze sluneční anergie na teplo, jež se skladuje v akumulační nádrži.

Jako na solární soustavu, tak i na fotovoltaické soupravy byste mohli obdržet dotaci. V ČR je fotovoltaika již rozšířená, jejím posláním je transformace energie ze sluníčka na elektrickou energii. 100 000 Kč může představovat dotace z úspornému programu Nová zelená úsporám. Investice do panelu může být vysoká, nebo nízká, záleží na vás samotných, a také na tom, jaký výkon panelu si přejete. Nejslušněji nakoupíte například na internetových stránkách Iqenergy.cz, které řídí společnost SPOZE, společnost s ručením omezeným.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je registracePR. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *