Chcete konečně efektivně zhubnout bez drastických diet?

Odhodlat se k hubnutí vyžaduje obrovskou dávku nadšení a pevné vůle. Musíte mít silnou motivaci, nepolevit ve snažení a především, nemůžete očekávat zázraky, které se dějí ze dne na den. Jste tedy pevně rozhodnuti, že shodíte přebytečné kilogramy? Pak jste zcela určitě na správné cestě. Hubnout znamená v pravém slova smyslu úplně změnit svůj zaběhnutý styl života. Nestačí jen zařadit do jídelníčku samé zdravé potraviny a od rána do večera chroupat pouze mrkev nebo jablko. Vaše strava musí být po nutriční stránce dostatečně vyvážená. Musíte si najít jakoukoli pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a bude vám přinášet radost. Není nutné se rovnou stát aktivním sportovcem, ale obyčejná chůze, jízda na kole, plavání, běh,… to vše vám zajistí, abyste se prostě hýbali. Při sportu si pročistíte hlavu, odbouráte stres, odčerpáte přebytečné kalorie a na svět se budete dívat s úsměvem. Hubnutí musíte brát jako příznivou věc, která výrazným způsobem obohatí a zlepší kvalitu vašeho života.

Jak začít hubnout?

Při hubnutí je nejdůležitější překonat prvních pár týdnů, kdy měníte zažité stravovací návyky, přemáháte vrozenou lenost a výsledky nikde nejsou vidět. Smutně koukáte na sladkou tyčinku, kterou jste si s oblibou dávali k odpolední kávě a neustále pozorujete číslo na váze. Kdy už konečně bude klesat dolů? Hubnutí není za trest, musíte mít velkou dávku trpělivosti a nesmíte polevit. Za každý dílčí úspěch se odměňte. Místo sladkého dortu z cukrárny zobejte sušené ovoce, hrozinky, brusinky, datle, oříšky. Uvařte si skořicový čaj na hubnutí, který hned po ránu nastartuje váš metabolismus a podpoří trávení. Jeho příprava je poměrně snadná a jeho popíjením vám hubnutí půjde daleko lépe. Rozumné je zhubnout za týden jen pár kilogramů, neočekávejte, že za měsíc budete vážit o dvacet kilo méně.

Nedržte dietu ani hladovku

Pokud má být snaha o hubnutí účinná, musíte svůj životní styl změnit natrvalo. Jedině tak zhubnete jednou provždy a budete si neustále udržovat svoji váhu. S tím vám ale žádná dieta ani hladovka nepomůže. Dieta je jen krátkodobým řešením. Je pravda, že při ní kilogramy razantně padají dolů, ovšem jakmile se vrátíte zpět ke stejnému způsobu stravování, dostaví se tolik obávaný jo-jo efekt. Kila půjdou nahoru a ještě jich pár přibude navíc, protože tělo si bude dělat zásoby na horší časy. Budete se trápit výčitkami svědomí, že jste zklamali a výsledkem bude doslova noční nájezd na lednici. A už vůbec nikdy nedržte hladovku! Ta vám může způsobit dalekosáhlé zdravotní problémy. Možná vám to zní jako paradox, ale abyste hubli, musíte jíst, a to několikrát denně.

Změňte obsah lednice

Zakažte si slovo dieta, vy nechcete držet dietu, chcete jíst jen kvalitní zdravé potraviny, které jsou pro správné fungování organismu naprosto nezbytné. Nejprve se doma podívejte do lednice a do spíže, překontrolujte obsah a nekompromisně veškeré nevhodné potraviny vyhažte. Vaše strava musí být pestrá a vyvážená, musí obsahovat správný poměr sacharidů, tuků a bílkovin. Znáte potraviny, se kterými vám půjde hubnutí podstatně lépe a snadněji? Nejsou to žádné zázraky, jen se je musíte naučit správně zařadit do každodenního jídelníčku. Omezíte jednoduché cukry, nezdravé tuky a nahradíte je vhodnějšími surovinami. Při přípravě jídla se můžete inspirovat řadou chutných receptů a uvidíte, že časem ani nepoznáte, že vaříte jinak. Jestliže budete dodržovat pravidelný přísun jídla, budete se cítit výkonnější a psychicky odolnější, nebude vám kolísat hladina krevního cukru, která způsobuje změnu nálad. Součástí zdravého jídelníčku je rovněž pitný režim. Pijte obyčejnou vodu, zelený čaj, dejte si smoothie nebo v chladných dnech teplou polévku. Každý přísun tekutin vaše tělo kladně ocení.

Pokud se vám přes veškerou snahu přeci jen nedaří zhubnout, obraťte se na odborníky. Nutriční poradce je tu pro vás, nestyďte se na cokoli zeptat. Společně odhalíte chyby, navrhne vám správné řešení a bude vás podporovat ve vašem úsilí. Hubnutí není žádná věda, kdo chce, ten zhubne.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport, Zdraví a jeho autorem je fre. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *