SameOtazky.cz – netradiční témata do diskuze

S příchodem koronaviru se situace mnoha domácností výrazně změnila. Děti mají školu online, lidé z kanceláří mohou pracovat z domova a čas od času někdo zůstane v desetidenní karanténě. Něco takového většina z nás nikdy dříve nezažila a ani jsme na to nebyli připraveni. Často se tak stává, že se svými blízkými najednou trávíme mnohem více času než dříve a pozvolna nám dochází inspirace na společné aktivity. Zde je tip na jednu prastarou, kterou nejspíš většina z vás už dávno vyzkoušela – pojďme si povídat, mluvit spolu, komunikovat.

Že už nevíte o čem byste se měli bavit? Že jste všechna dostupná témata dávno vyčerpali? Tak právě pro vás máme pořádnou dávku inspirace. Na webu SameOtazky.cz najdete nepřeberné množství témat k hovoru, která vás s nejspíš ani nenapadla. A nebo možná napadla, ale nepřišlo vám vhodné se na ně zeptat nebo jste nevěděli jak. Ale když si z toho uděláte společenskou událost s jasně danými pravidly, nebude se na vás nikdo divně tvářit, proč mu pokládáte tak neobvyklé otázky. A nejspíš se i o svých nejbližších dozvíte věci, které jste ani netušili.

Pravidla mohou být velmi jednoduchá

  1. Domluvte se společně na okruzích otázek, které vám vyhovují
  2. Nechte si pomocí aplikace vygenerovat náhodnou otázku
  3. Každý ze zúčastněných na ni musí odpovědět – položenou otázku nepřeskakujte!
  4. Když zazní všechny odpovědi, můžete si zobrazit další

V nabídce jsou různé kategorie otázek, takže aplikaci můžete použít jak pro obecnější rozhovory s přáteli, tak i pro intimnější hovory s partnerem.

Samostatnou kategorií je „Povídání s dětmi“. Jistě si vybavíte klasický rozhovor, když dítě přijde domů ze školy:
– „Jak bylo ve škole?“
– „Dobrý“
Případně může následovat ještě něco jako „Co jste měli k obědu?“ a „Máš nějaké nové známky?“ Informační přínos ale není nijak veliký. V kategorii Povídání s dětmi najdete návodné otázky, jak se tomuto stereotypu vyhnou a jak se opravdu něco dozvědět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vztahy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *